Податкова знижка

Податкова знижка. Як її отримати?

Якщо одним із пунктів Ваших видатків є витрати на навчання, то згідно статті 166 Податкового кодексу України, Ви можете повернути собі частину грошей у вигляді податкової знижки.

Податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат, на яку зменшується оподатковуваний дохід у вигляді заробітної плати. Оформити знижку необхідно до кінця податкового року, наступного за звітним. Наприклад, у 2022 році податкова знижка буде враховувати витрати понесені на навчання в 2021 році, а в 2020 році за 2019 рік. Для цього необхідно подати декларацію та пакет документів до податкової служби за місцем вашої реєстрації. Компенсація від держави має надійти протягом 60 днів.

Порядок отримання податкової знижки:

1) Оформити податкову знижку може сам учень (якщо він має офіційний заробіток з якого сплачує податки) або його батьки2) Оформляти податкову знижку краще тому члену родини, хто офіційно працює і отримує найбільшу зарплату в сім'ї, оскільки розмір податкової знижки безпосередньо залежить від суми сплачених податків. Відтак, саме на цього члена родини має бути оформлений договір на освітні послуги і ним мають здійснюватися платежі3) Розмір податкової знижки складає 18% від вартості навчання. Під час розрахунку відшкодування враховуються фактичні витрати, понесені у звітному році4) Документи для отримання компенсації за минулий рік слід подати до податкової служби не пізніше 31 грудня наступного року5) Особа, яка хоче отримати виплату, повинна відповідати наступним критеріям: мати громадянство України та ІПН (ідентифікаційний код); сплачувати податок на доходи фізичних осіб (НЕ бути приватним підприємцем); сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір загального оподаткованого доходу платника податку6) Щоб отримати податкову знижку необхідно подати до 31 грудня до Державної фіскальної служби за Вашим місцем реєстрації наступний перелік документів:• паспорт• ІПН (ідентифікаційний код)• копію договору з навчальним закладом;• декларацію про майновий стан і доходи• довідку про заробітну плату (за формою № 3)• копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) за навчання (де платником вказана особа, що подає декларацію для отримання податкової знижки)• документи, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження дитини)• заяву із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.
7) Згідно статті 179 Податкового кодексу України, у разі ухвалення Вам компенсації за навчання, кошти будуть переведенні на Ваш банківський рахунок впродовж 60 днів після подачі пакету документів.
Податкова знижка не надається на харчування або трансфери, тільки на навчання. Тому важливо, щоб у договорі була окремо вказана вартість саме навчання (без урахування харчування тощо).
Консультації громадянам щодо заповнення податкових декларацій про майновий стан та доходи надаються в Державній налоговій інспекції Печерського району за адресою: Київ, вул. Лєскова, 2, тел. 454-66-69, 454-67-10
Оформити податкову знижку можливо до 31 грудня року наступного за звітним (мається на увазі, що у 2022 році подаємо документи за 2021 рік).

Документи, необхідні для вступу:

  договір та заява (надаються школою «Афіни»)
  копія ID-картки (для учнів 9 та 11 класів)
  табель та/або виписка оцінок за поточний навчальний період
  копія свідоцтва про народження та дві фотокартки 3х4
  особова справа учня (учениці) для учнів 2-11 класів
  свідоцтво про базову загальну середню освіту (для учнів, що закінчили 9 класів)
Made with